Poutní cyklotrasa Loreta Praha - Křemešník
Pražská Loreta – Sázavský klášter zpět

Informace

Pražská Loreta je poutním místem s bohatou historií, které se nachází nedaleko Pražského hradu. Projdete-li průčelní budovou, ocitnete se u samotné Loretánské kaple. Jde o kopii Nazaretského „svatého domku“, který je uctíván v italském Loretu jako místo, v němž došlo k zázraku Vtělení. Za Loretánskou kaplí je možné si prohlédnout poutní kostel Narození Páně.
Trasa vede přes Letenské sady, kolem řeky Vltavy a cyklotrasou A26 kolem říčky Rokytky. Dále cyklotrasou č. 1 a č. A25 přes pražské Kyje, A24 na Dubeč a opět sledujete cyklotrasu č. 1 na Královice, Křenice, Březí, Babice, Jevany, Konojedy, Nučice. Odtud cyklotrasou č. 86 na Oplany až ke kostelu sv. Jakuba Většího v Rovné u Stříbrné Skalice. Kostel se dochoval ve vzácné románské podobě a představuje díky své unikátní umělecké výzdobě z konce 12. století jednu z nejvzácnějších románských památek v České republice. Do Sázavy dojedete po cyklotrase č. 85. a č. 19. až k Sázavskému klášteru, který je cílem první etapy.

Etapy v poutní trase
Poznejte i další etapy.

Pražská Loreta – Sázavský klášter
Loreta Praha
Sázavský klášter
Sázavský klášter – klášter Želiv
Sázavský klášter
Klášter Želiv
Klášter Želiv – Křemešník
Sázavský klášter
Křemešník

Poutní trasa

Poutní trasa
Poutní cyklotrasa propojuje významná poutní místa Středních Čech a Českomoravské Vysočiny. K putování můžete využít několik tras. Nejkratší poutní trasa měří 165 km, nejdelší pak 229 km. Na těchto stránkách je vyznačena nejkratší varianta putování. Celou trasu můžete projet s pomocí cykloprůvodce, který vydala Matice Křemešnická. Průvodce obsahuje podrobné cykloturistické mapy, na kterých jsou poutní trasy vyznačeny. Dozvíte se praktické informace nejen k ubytování, ale upozorňuje i na všechna zajímavá místa, kudy trasa prochází. Navíc jako poutníci budete vybavení poutní kartou. Na ni budete dostávat v jednotlivých poutních zastaveních památeční razítka, která Vás budou opravňovat k návštěvě zajímavých turistických míst na zvolené trase za snížené vstupné. Publikaci s názvem Poutní cyklotrasou z Prahy na Vysočinu aneb z Vysočiny do Prahy je možné zakoupit v prodejnách Karmelitánského nakladatelství nebo v Knihkupectví Cesta v Brně. Více informací se dozvíte na stránkách www.poutnicyklotrasa.cz.

Zveme Vás!
Nejbližší místa

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.